Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem?

Telefony komórkowe już od dawna nie są urządzeniami kosztującymi zaledwie kilkaset złotych. Obecnie rzadko można spotkać dobrej klasy telefon, który kosztuje mniej niż 1.5 tysiąca złotych. Powoduje to, że jego uszkodzenie jest znacznie bardziej dotkliwe niż jeszcze kilka lat temu.

Co grozi telefonowi?

Niestety obecnie sprzedawane telefony komórkowe są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia niż telefony sprzedawane jeszcze kilka lat temu. Wszystko z powodu obecności w nich ogromnej ilości elektroniki i podzespołów, które do sprawnego działania wymagają określonych warunków. Nawet niewielkie uszkodzenie jest w stanie zaburzyć ich prace, co doprowadzić może do uszkodzenia całego telefonu. Typowym tego przykładem jest np. przegrzewanie się jednego z układów, co spowalnia, a często całkowite wyłącza dane urządzenie. Oczywiście zdarzają się też znacznie poważniejsze uszkodzenia np. wynikające z upadku telefonu.

Co można dokupi?

Na szczęście wiele z tych usterek da się uniknąć, co po pierwsze pozwoli dłużej cieszyć się działaniem danego urządzenia, po drugie zminimalizuje koszt jego naprawy lub wymiany.
Podstawowym elementem, który może poprawić bezpieczeństwo używania danego telefonu, jest etui. Etui na telefon to swego rodzaju pokrowiec, do którego wkłada się dane urządzenie, znacznie zwiększając jego odporność na upadek lub uderzenie. Bardzo ważne jednak jest to, aby etui na smartfona było dobrane konkretnie pod dany model telefonu. Jakiekolwiek luzy lub złe przyleganie tego pokrowca mogą powodować zwiększenie ryzyka jego uszkodzenia.
Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć telefon przed możliwością upadku, należy zadbać szczególnie mocno o element, który w wyniku takiego upadku najbardziej może ucierpieć, czyli o ekran. Zwiększyć jego ochronę można poprzez stosowanie specjalnego szkła hartowanego, które wzmacnia powłokę ekranu, zabezpieczając ją przed pęknięciem lub jeszcze bardziej poważnym uszkodzeniem. Montaż takiego szkła jest banalnie prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Jego koszt również nie należy do najwyższych, dlatego też jest to niezwykle polecane rozwiązanie.