Czy warto mieć etui do smartfonów?

Nowoczesne telefony komórkowe, czyli smartfony, to naprawdę świetny sprzęt, który posiada wiele ciekawych możliwości. Niestety ich dużą wadą jest to, że są one niezwykle podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. Sprawia to, że wielu specjalistów poleca, aby wyposażyć się w etui do smartfonów. Jakie płyną z tego zalety i czy faktycznie warto mieć takie etui?

Zabezpieczenie przed uszkodzeniem

Każdy użytkownik smartfona doskonale wie, że jest to sprzęt, który bardzo łatwo można upuścić. Sprawia to, że często zupełnie niechcący ląduje on na podłodze, a to jak wiadomo, nie kończy się dla niego zbyt dobrze. Nowoczesne smartfony, których dużą częścią powierzchni jest wyświetlacz, bardzo źle znoszą upadek. Najczęściej dochodzi wtedy do pęknięcia wyświetlacza lub też całej obudowy. Sprawia to, że choć często sprzęt nadal działa, to jednak w najlepszym wypadku wyświetlacz staje się brzydki, a w najgorszym zupełnie nieczytelny.


Z powodu ryzyka, jakim jest upadek telefonu, bardzo mocno poleca się, aby posiadać specjalne etui do smartfona (https://www.sferis.pl/etui-do-smartfonow-3926). Jest to futerał, w którym umieszcza się telefon i który ma za zadanie przejmować energię powstałą przy upadku. Dzięki posiadaniu takiego pokrowca nawet silne uderzenie o np. kamienną posadzkę nie powinno wyrządzić żadnych większych uszkodzeń.

Zabezpieczenie przed porysowaniem

Jak się jednak okazuje, takie etui posiada nie tylko funkcję ochronną przed upadkiem, lecz również przed innego typu uszkodzeniami. O czym konkretnie mowa? Nowoczesne telefony najczęściej posiadają aluminiowe obudowy, które świetnie się prezentują, a co najważniejsze, są bardzo lekkie, więc nie wpływają w znaczący sposób na wagę całego urządzenia. Ich ogromną wadą jest jednak to, że są bardzo podatne na porysowanie Wystarczy trzymać przez kilka dni taki telefon po prostu w kieszeni, aby pojawiły się na nim bardzo widoczne i bardzo brzydkie rysy. Również i z tego powodu warto mieć etui, ponieważ zabezpiecza ono obudowę przed zarysowaniami. Co oczywiste samo etui jest nie mniej ładne co obudowa telefonu, więc wiele osób, które cenią sobie estetyczną stronę ich sprzętu, również będą bardzo zadowolone.