Który smartfon xiaomi kupić?

xiaomi smartfon

Telefony dotykowe xiaomi bardzo szybko zyskały ogromne uznanie w kraju nad Wisłą. Bardzo dobra cena, niezwykła jakość i odpowiednio dobre możliwości obliczeniowe spowodowały, że xiaomi smartfon znajduje się w coraz większej ilości polskich kieszeni. Powstaje jednak problem, który model konkretnie wybrać?

xiaomi smartfon

Podstawowe różnice

Zastanawiając się który dobry i tani smartfon xiaomi wybrać, z pewnością podczas przeglądania oferty tego producenta na pierwszy plan wybija się podwójne oznaczenie, które jest przez niego stosowane. Są to modele o nazwie Redmi i po prostu Mi. Choć wydaje się, że jest to różnica jedynie w nazwie i niewiele może znaczyć, to jednak są to zupełnie dwa różne produkty.
Seria telefonów o nazwie Redmi to wersje budżetowe, które są przede wszystkim znacznie tańsze, niż te o nazwie Mi. Różnica jest ogromna, ponieważ modele Redmi nie przekraczają 1000 złotych, podczas gdy modele Mi to koszt nawet do 2500 złotych. W czym tkwi zatem różnica pomiędzy nimi?
Na pierwszy rzut oka modele te niewiele się różnią. Gdyby jednak móc zajrzeć do ich wnętrza, użytkownikowi ukazałyby się zupełnie inne podzespoły. W modelu budżetowym znajduje się mniejsza ilość pamięci ram, która dodatkowo charakteryzuje się mniejszą szybkością. Mniej jest pamięci wewnętrznej, aparat jest słabszy, a całość obsługuje wolniejszy procesor. W modelach Mi wszystkie komponenty są o wiele lepsze i szybsze.

Który będzie najlepszy?

Czy oznacza to jednak, że wersje Redmi są powolne i trudne w używaniu? Nic podobnego, ponieważ to, co je wyróżnia, to znacznie niższa cena niż u konkurencji. Modele Redmi o cenie do 1000 złotych, posiadają podzespoły, które konkurencja sprzedaje w swoich telefonach za około 30, a nawet do 40% drożej. Jest to więc tak naprawdę telefon o klasę lepszy, niż wskazuje na to jego cena. To samo dotyczy z resztą modelu Mi, który również pomimo tego, że jest całkiem drogi, jest na tym samym poziomie obliczeniowym co jeszcze bardziej kosztowne modele.
Jak zatem widać, nie dziwi zatem tak duża popularność tego producenta w Polsce. Zdrowy rozsądek podpowiada, aby się nim zainteresować.